Menu
TR ENG
Designed By OrBiT

“TÜRKIYE’NIN AB UZMANI 50 YAŞINDA”

Değerli Paydaşlarımız;

 

 

Türkiye-AB üyelik müzakereleri sürecinde 10. yılı geride bırakacağımız 2015 yılı, bizler için diğer yıllardan çok daha farklı bir anlam taşıyor. 1965 yılında kurulan Vakfımız, 2015 yılında kuruluşunun 50. yılını geride bırakıyor. Türk iş dünyasının, uzun vadeli bir hedef için oluşturduğu işbirliğinin somut bir göstergesi olan İKV, 2015’te kuruluşunun 50. yılını kutluyor.

 

 

 

Vakfımızın 50. Yılı bizler için, sadece bir kutlama değil;

 

aynı zamanda Türkiye’de Avrupa bilincini, Avrupa’da da ülkemizin bilinirliğini artırmak için bulunmaz bir fırsat.

 

Türkiye ile Avrupa Ekonomik Topluluğu arasındaki ilişkilerin temelini oluşturan Ankara Anlaşması’nın 1963 yılında imzalanmasından sadece iki yıl sonra kurulan, “Türkiye’nin AB Uzmanı” İKV, Türk özel sektörünün ileri görüşlülüğünün de çok önemli bir göstergesi oldu.

 

 

50 yıldır Vakfımız, farklı dünyalara açık bir Türkiye inancı ile, ülkemizin çağdaş dünyaya entegrasyonuna katkı sağladı.

 

 

Kurulduğu günden bugüne İKV, misyon ve hedefinden hiç sapmadan, Türkiye’nin Avrupa fotoğrafında hak ettiği yeri alması inancını kaybetmeden, Kurucuları, Mütevellileri ve Destekçileri ile sıkı bir işbirliği içerisinde, Türkiye’ye Avrupa vizyonunu, Avrupa’ya da Türkiye’nin potansiyelini anlattı.

 

 

50. kuruluş yıldönümünde de İKV, bu vizyon ve inancını sürdürmeye, değerli paydaşlarının katkısı ile devam ediyor.

 

 

Bu çerçevede 2015 yılında Vakfımız, her zaman olduğu gibi yine paydaşlarının desteği ile yarım asırdır büyüttüğü bilgi birikimini, her zaman olduğu gibi toplumun çeşitli kesimlerine uzanan farklı projeler ile geride bırakmayı; 50. kuruluş yıldönümünü, Türkiye’nin AB ile ilişkilerinde bir kilometre taşı yapmayı hedefliyor.

 

 

Kuruluşumuzun 50. Yılına adım attığımız bu ilk günlerde, başta Kurucularımız İstanbul Sanayi Odası ve İstanbul Ticaret Odası olmak üzere, Mütevellilerimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, İstanbul Ticaret Borsası, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ve tüm Destekçilerimize şükranlarımızı sunmayı bir borç biliriz.

 

 

İKTİSADİ KALKINMA VAKFI